Products
Details and specifications
1 Solar panel
1 Tap & swab (cleaner)
2 Adhesive pad (for window glass install)
Other documents & links
Product presentation
Installation information
Technical information
| Approval |
|---|
CSA
UKCA
UR
|
Standard |
|
|---|---|
| Protection Index | IP 30 |
| Material | PLASTICS |
Dimension |
|
|---|---|
| Unwrapped product weight | 0.285 kg |
| Unwrapped length | 337 mm |
| Unwrapped width | 55 mm |
| Unwrapped height | 17 mm |
Electrical |
|
|---|---|
| Rated current | 0.108 A |
Cable |
|
|---|---|
| Number of wires of the cable | 2 |
| Wire section | 0.21 mm² |
Other |
|
|---|---|
| Minimum working temperature | 0 °C |
| Maximum working temperature | 60 °C |
| Minimum storing temperature | -20 °C |
| Maximum storing temperature | 70 °C |